Bakımlı tırnaklar için vazgeçilmez olan

Uzun süre bakımlı ve güzel kalan tırnaklara sahip olmayı her kadın ister. Kırık, kısa ve bakımsız tırnakların güzelliğinize gölge düşürmesine izin vermeyin. Protez tırnak uygulaması ile dayanıklı ve bakımlı tırnaklara koson derece kolay bir şekilde sahip olun.

Protez tırnak nedir ve çeşitleri nelerdir? Protez tırnağın kullanımı kimler için uygundur? Protez tırnağı kimler kullanmaz? Protez tırnağın ömrü ne kadardır?

Protez tırnak nedir ve çeşitleri nelerdir?

Protez tırnaklar, kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandırır. Bu tırnaklar, kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanır. Önce koruyu bir tabaka sürülür. Sürülen koruyucu tabaka kişinin tırnağına zarar gelmesini büyük ölçüde engeller ve tırnağın nefes almasına yardımcı olur. Ayrıca üzerine oje sürüldüğünde ojenin uzun süre dayanmasını sağlar. Protez tırnağın 3 çeşidi bulunmaktadır; akrilik tırnak, jel tırnak, dipping tırnak.

Akrilik tırnak: Özel bir tozla özel bir sıvının karıştırılmasıyla elde edilir. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir, geri kalan kısımlar ise özel olarak hazırlanan karışım ile doldurulur.

Jel tırnak: Tırnağın üzerine jel uygulanarak tırnak sabitlenir. Daha sonra tırnağa şekil verilir. En kalıcı uygulamadır.

Dipping tırnak: Akrilik tırnak uygulamasına benzer. Dipping tırnaklar mat bir görünüme sahiptir ve kokusuzdur.

Protez tırnağın kullanımı kimler için uygundur?

Protez tırnağı genellikle tırnak yeme alışkanlığını bırakamamış ya da elini sürekli ağzına götüren kişiler
Tırnakları yavaş uzayan ya da kolayca kırılan kişiler
Yoğun iş temposunda çalışan ve kendine yeteri kadar zaman ayıramayan kişiler
Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişiler
protez tırnakları gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Protez tırnağı kimler kullanmaz?

Protez tırnakları, ellerinde ya da tırnaklarında mantar bulunan kişiler tedavileri bitinceye kadar protez tırnak uygulanmasından kaçınmalıdırlar.

Protez tırnağın ömrü ne kadardır?

Bu soruya net bir cevap vermek doğru olmaz çünkü bu süre kişinin tırnağının uzama süresine göre farklılık gösterecektir. Protez tırnağı daha uzun süre kullanmak için tırnağınızı sert darbelerden koruyun ve kimyasal maddelere temas etmekten kaçının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir